Obserwatorzy

trwa inicjalizacja, prosze czekac...shoutbox

Mój sklepik

Mój sklepik
Zapraszam-mój sklepik

wtorek, 25 maja 2010

Targi Sztuki Ludowej i Rekodzieła
W sobotę wraz koleżanką 2owieczki wybrałyśmy się do Łodzi właśnie na te targi organizowane przez Artchannel w hali Expo.Tym razem na zwiedzanie i podziwianie pięknych prac.Jednak moim skromnym zdaniem impreza była bardzo uboga ,ja rozumiem,że część wystawców mogla nie dojechać z powodów oczywistych,czyli powodzi w ich rejonie,ale tłumów odwiedzających to tam nie było.A szkoda ,bo sama czasem wystawiam i wiem jak się czeka na kupujących choć i zwiedzający i podziwiający mile widziani.
Proszę jednak mnie źle nie zrozumieć były śliczne prace ,ogromnie mili sprzedający tylko porównując poprzednie Festiwale było ich mało (może to i koszty były tego przyczyna)-kupujących jeszcze mniej.Fakt ja byłam w sobotę po południu może w niedziele było o wiele lepiej ,jeśli ktoś był na tych targach proszę o komentarz dla jasności sytuacji.
Część fotek wrzuciłam tutaj ,resztę można obejrzeć TU

5 komentarzy:

  1. Supe wystawa i piękne prace:)
    Nie wiem jak tam ale w Szczecinie często na targach za wystawienie sie trzeba płacic bajońskie kwoty.
    Tak naprawdę to powinno być jakoś sponsorowane nie wiem dlaczego ale w kraju ludzie myslą że na rękodziele można zarobić krocie:(

    OdpowiedzUsuń
  2. Opłata dla wystawców na targach organizowanych przez tę firmę to coś koło 800 zł za półtorametrowe stoisko. Dla rękodzielnika to dużo, zwłaszcza musi jeszcze dołożyć na dojazd, noclegi... Przy marnej reklamie trudno wyjść na swoje. Poza tym zwiedzający/kupujący też płacą za bilet wcale niemało, przez co nie każdy tam nawet wejdzie, by kupić sobie jakiś drobiazg. Nie dziwota więc, że była mała frekwencja. A szkoda.

    OdpowiedzUsuń
  3. Marzenko,Aniu dziękuję za zabranie głosu.Zgadzam się z wami całkowicie koszty udziału w takiej imprezie są zbyt wysokie ,a nikt nie zapewni ,że można oczekiwać zbytu i zarobku zarazem a czy rękodzieło jest na tyle dochodowe ,żeby nie baczyć na koszty same wiemy...

    OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo żałuję, że nie weszłam do Hali, gdzie odbywały się targi rękodzieła. Mieszkam w Łodzi a nie wiedziałam wcześniej o terminie. Wybrałam się na Giełdę Kamieni (która, została przełożona z wcześniejszego terminu ze względu na żałobę narodową) obok w starej Hali Sportowej - zakupy udały się, nabyłam piękne kamienie i elementy do biżuterii. Nie starczyło mi już czasu na rękodzieło. Ale dzięki Twoim zdjęciom mogłam rozejrzeć się troszkę.

    OdpowiedzUsuń